Kargo ve Teslimat

Siparişini verdiğim ürün ne zaman kargoya verilir, ne kadar sürede elime geçer?
 
Sahinleraydinlatma.com’un kargo gönderimlerindeki çözüm ortakları Mng, Aras ve Yurtiçi Kargo’dur. Sitemizden vereceğiniz siparişler, Kargo güvenceleriyle en hızlı ve en güvenli şekilde size ulaştırılacaktır.
 
Siparişiniz kargoya verildikten sonra sistemimiz tarafından size detaylı bilgi verilecektir. 
 
Sahinleraydinlatma.com olarak, amacımız siparişlerinizin en kısa sürede size ulaşmasını sağlamaktır. Saat 15:00 dan önce alınan hazır ürünlerin bir çoğu aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Stoksuz çalışılan ve son kontrollerinde hata çıkan ürünlerin kargo teslimat süresi üretici ve/veya tedarikçi stok durumuna göre birkaç gün sürebilmektedir. 
 
Siparişleriniz işleme alındıktan sonra en geç 3 iş günü içerisinde kargo şirketine teslim edilecektir.
 
Özel üretim olan siparişlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Söz konusu ürünlerin teslimat bilgileri ve süreleri ürün açıklama sayfasında (Özel Üretim Ürünüdür. v.b.) ve siparişlerim sayfasında belirtilmiştir. 
 
Siparişlerinizle ilgili size geri dönüş yapılabilmesi için üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. 
 
Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.


Siparişimin ne zaman kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?
Siparişlerinizin takibi için sisteme üye olmanız gerekmektedir. Ayrıca siparişinizin ne zaman kargoya teslim edildiğini öğrenebilir ve siparişinizin durumunu kolaylıkla takip edebilirsiniz.
 
Teslimatlarım gecikirse ne yapmalıyım?
 
Eğer ürününüz, en geç 10 gün içerisinde adresine ulaşmazsa info@sahinleraydinlatma.com adresine sorununuzu ve telefon numaranızı belirten bir açıklama e-postası gönderebilir ya da hafta içi günlerde mesai saatleri (09:00 - 18:00) dahilinde 0 (212) 249 1209 numaralı telefondan gerekli bilgi ve desteği alabilirsiniz.
 
Neden kargo bedeli ödüyorum?
 
İnternet üzerinden alışveriş yaptığınızda, mağazadan alışveriş yapmak için gidip gelirken yapacağınız her türlü masraftan (otobüs bileti, taksi ücreti, benzin parası, otopark bedeli vb.) kurtulur, çok daha kısa sürede ve yorulmadan alışverişinizi tamamlarsınız. Ancak bu rahatlığı yaşamanız için ürün dışında size ayrı bir hizmet daha sunulması gerekmektedir: Kargo. Bu ekstra hizmeti size en uygun ücret ve kalite ile sunabilmek için, Sahinleraydinlatma.com olarak gönderilerimizde kargo firmaları ile çözüm ortaklığı kurduk. Bu sayede, Türkiye’nin her yerine özel indirimli bir fiyat üzerinden siparişlerinizi ulaştırabiliyoruz.
 
 Faturalarım ya da fişlerim bana nasıl ulaştırılacak?
 
Faturalarınız ya da fişleriniz, sipariş ettiğiniz ürünler ile birlikte, gönderinizin bulunduğu paketin dışına zarf ile yapıştırılarak gönderilir. Eğer isterseniz fatura adresi ile gönderi adresini farklı seçebilirsiniz. Bunun için fatura adresi bölümüne faturanızın gitmesini istediğiniz adresi, teslimat adresi bölümüne de gönderinizin gitmesini istediğiniz adresi doğru bir şekilde girmeniz yeterlidir. 
  
Siparişimle birlikte fatura ya da fiş gelmedi, ne yapmalıyım?
 
Siparişleriniz, siz aksini talep etmediğiniz sürece, faturalarıyla beraber gönderilir. Gönderinizin bulunduğu paketin dışına yapıştırılan zarfın içerisinde faturanız bulunmaktadır. Eğer faturanız siparişinizle beraber size teslim edilmediyse, lütfen kargo görevlisinden faturanızı isteyiniz. Faturanızın size teslim edilmemesi halinde, lütfen görevli kişiye tutanak tutturarak durumu en kısa sürede bize bildiriniz. Bu durumda kargo firmasından faturanızın bulunması istenecektir. Eğer faturanız bulunamıyorsa size faturanızın, kaşeli bir kopyasını göndereceğiz.
 
Siparişimi gerçekleştirdikten sonra teslimat adresimi değiştirebilir miyim?
 
Siparişinizin onayı henüz verilmemişse, mesai saatleri (09:00 - 18:00) içerisinde 0 (212) 249 1209 numaralı Müşteri Hattı telefonumuzdan ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri temsilcimize, mesai saatleri dışında ve tatil günlerinde ise, info@sahinleraydinlatma.com adresinden bize ulaşabilir ve gereken değişikliği iletebilirsiniz. İsteğiniz üzerine size bu konuda destek verilecek ve gereken düzenleme yapılacaktır. Siparişinizin kargoya verilmiş olması durumunda herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır.
 
Siparişimin gönderim durumunu sitenizden takip edebilir miyim?
 
Siparişlerinizi takip edebilmek için Sahinleraydinlatma.com a üye olmanız gerekmektedir. Vermiş olduğunuz siparişleri siparişlerim bölümünden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 
 
Teslimat adresinde ben yoksam, siparişim kime teslim edilir?
 
Sipariş ettiğiniz ürünler, kargo yetkilisi tarafından; size, Sahinleraydinlatma.com alışveriş sayfasında belirtmiş olduğunuz başka bir isme ya da ispatlandığı takdirde 1. dereceden akrabanıza resimli kimlik kontrolü ve teslim fişinin imzalanması karşılığında teslim edilecektir.
 
Bu süreç zarfında, teslimat koşullarının hiçbirinin gerçekleşmemesi durumunda kargo firmalarının Müşteri Hizmetlerini arayarak siparişinizi teslim alabileceğiniz saat dilimini bildirmeniz gerekecektir. Aksi takdirde ürününüz Sahinleraydinlatma.com deposuna geri gönderilecektir. Bu noktadan sonra müşteri hizmetleri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçmeye çalışacak, buna göre siparişinizin durumuna karar verilecektir.
 
Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişiyi değiştirebilir miyim?
 
Eğer alıcı değişikliği yapmayı istediğiniz sipariş, kargo firmasına teslim edilmemişse info@sahinleraydinlatma.com adresinden veya hafta içi günlerde mesai saatleri (09:00 – 18:00) içerisinde 0 (212) 249 1209 numaralı telefonumuzdan bu konuda destek alabilir, gerekli düzeltmeyi yaptırabilirsiniz. Maalesef, siparişinizin kargo firmasına teslim edildiği durumlarda değişiklik yapılamamaktadır.
 
Sahinleraydinlatma.com üzerinden nerelere gönderim yapabilirim?
 
Sahinleraydinlatma.com gönderim ağı, yurtiçindeki tüm bölgeleri kapsamaktadır.
 
Sahinleraydinlatma.com’dan yurtdışına sipariş verebilir miyim?
 
Sahinleraydinlatma.com gönderim ağı, şu an için sadece yurtiçindeki bölgeleri kapsamaktadır. Yurt dışı gönderimler için çalışmalarımız devam etmektedir. En kısa zamanda yurt dışından da sipariş verebileceksiniz.
 
Tek siparişte birden fazla adrese teslim isteyebilir miyim?
 
Aynı siparişte birden fazla adrese gönderim yapılması mümkün olmadığından her bir farklı adrese gönderim için yeni bir sipariş vermeniz gerekir.
 
Ürünlerin Faturası ya da yazar kasa Fişi ne şekilde kesiliyor?
 
Satın aldığınız ürünlerin faturası ya da yazar kasa fişi size veya sizin belirttiğiniz şahıs veya şirket adına Şahinler Elektrik tarafından kesilir ve ürün teslimatı sırasında size iletilir. Alışveriş formunuzda teslimat ve fatura adreslerini farklı bildirirseniz, aldığınız ürün ve irsaliyesi teslimat adresine, fatura ise belirttiğiniz fatura adresine gelecektir. Fiş ise teslimat adresine paketin üstündeki zarfta gönderilmektedir.

Menu